Atatürk

Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Faaliyet Raporu

Belediyemizin 2016 yılına ait faaliyet raporunu indirmek için tıklayınız.

Köroğlu

Kardeş Belediyemiz

BAŞKAN EFE GÖREVİ DEVRALDI

BAŞKAN EFE GÖREVİ DEVRALDI

31 Mart Yerel Seçimlerinde Dörtdivan Belediye Başkanlığı'nı kazanan Bağımsız Aday Hamza EFE, görevi Hasan Uzunoğlundan devraldı

31 Mart Yerel Seçimlerinde Dörtdivan Belediye Başkanlığı'nı kazanan Bağımsız Aday Hamza EFE, görevi Hasan Uzunoğlundan devraldı.
Belediye Ba
şkanlığında düzenlenen Görev Teslim töreninin ardından Başkan EFE, vatandaşlarımıza Belediye Binası önünde konuşma yaptı ve şükranlarını iletti. Belediye Başkanımız Hamza EFE vatandaşlarımıza şöyle seslendi:

Bismillahirrahmanirrahim,
Çok kıymetli Dörtdivanlı Hem
şehrilerim, Dörtdivanımızın gül yüzlü, güler yüzlü samimi insanları,

Sizleri öncelikle selamların en güzeli olan Allah’ın selamı ile selamlıyorum. “Esselamü Aleyküm ve rahmetullahi ve bereketü”

Ülkemiz 31 Mart yerel seçimlerini tamamlamış bulunmaktadır. Öncelikle seçim sonuçları ilçemiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olsun. Bütün bu sonuçların sonuna noktayı ise yine hep aziz milletimiz koymuştur. Milletimiz yazılan bütün başarı hikâyelerinin hep öznesi olmuştur. Milletimiz adayları teraziye koymuş ve tartmıştır. Tarttığı nedir? Tarttığı herşeyden önce mütevaziliktir, samimiyettir, dürüstlüktür, halkın içinden halk gibi olabilmektir. Halk kendi gibi ekmeğini bakkaldan kendi alan, suyunu çeşmeden kendi dolduran, market alışverisini kendi yapan, aradığında ulaşılabilen, yolda yürürken selam verip yürekleri ısıtan, omza dokunabilip gönülden gönüle köprü kurabilen gerçek halk adamlarını aramaktadır. Bizlerde peygamber efendimizin buyurduğu üzere İçinizde en hayırlınız insanlara faydalı olanınızdır” düsturu ile siz memleketimin insanlarının dertleri ile dertlenmek ve hizmetkârlığını yapmak için bu emaneti aldık.

Değerli Kardeşlerim,
Se
çim süreci bitmiştir. Bu kardeşiniz ise ateşten gömleği giymiş sizler tarafından bu emanet bize tebliğ edilmiştir. Bundan sonra biz sadece bize oy verenlerin değil, bütün Dörtdivan halkının gönüllerine girmeye talibiz. Herkesin başkanı olarak bize tevdi edilen bu kutsal görevi layıkı ile yerine getirmeye çalışacağız. Bugün Dörtdivan halkı nasıl ki emaneti ehline verdiyse biz de belediye olarak yaptığımız bütün işlerde bu ehliyet koşulunu arayacağız. Belediye koltuğunun bekçisi değil uğraksız hanelerin davetsiz misafiri olacağız. Ellerinden bereket taşan analarımızın dualarını alacak, onların temiz dileklerine layık olmaya çalışacağız. Korkmadan, yılmadan bizi destekleyen Dörtdivan’ımızın ismini hak ettiği yerlere taşıyacağız. İlçemizin hakkını hiçbir şekilde yedirmeyeceğiz. Hizmet siyasetimizden asla geri durmayacağız.

Değerli kardeşlerim,
bizler de herkes gibi birer insanız. Hata yapmak biz fanilerin ortak özelli
ğidir. Eğer bilmeden yaptığımız hatalarımız olur ise siz kıymetli vatandaşlarımıza kapımız her zaman açık olacaktır. Sizlerin bizi ikaz etmesi ve yapıcı eleştirilerde bulunması en önemli temennimizdir. Memleketimiz için söyleyecek bir sözü olan her vatandaşımız başımızın tacıdır. Biz söz verdiğimiz gibi vatandaşımızı belediyemize ikinci adresi yapacağız.

Değerli kardeşlerim,
se
çimler bitmiştir. Bundan sonra el ele verip memleketimiz ortak paydasında buluşup hizmet ve eserler ortaya koyma vaktidir. Elimizde sihirli bir değnek yoktur. Ama iman varsa imkânda vardır. Gayret edeceğiz, ihlas ve samimiyet ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Projelerimizin ve aksiyonlarımızın hep birlikte takipçisi olacağız. Beş yıllık bu emanetin gün gelecek sona ereceğinin şimdiden farkındayız. Dolayısıyla seçim için değil Dörtdivan için çalışacağız. Biliyoruz ki seçimlerin galibi kim olursa olsun sadece seçilmiş olmak Dörtdivanımıza birşey kazandırmaz. Ancak gayretlerimiz, vizyonumuz, proje ve aksiyon üretmemiz ile bu memleketi ayağa kaldıracağız. Biz bu iradeye sahibiz ve memleketimizi hak ettiği yerlere taşıyacağız. Bu yüzden geride kalan seçimleri şahsımız adına bir iftihar vesilesi haline getirmeden, bize yüklenen bu ağır sorumluluğun bilinciyle önüze bakacağız.

Kıymetli kardeşlerim,
Kimsenin
üzüntüsü bizim sevincimiz değildir. Bu seçimin kaybedeni yoktur. Bu seçimin tek bir kazananı vardır. O da engin feraseti, muazzam irade ve hissiyatı ile Dörtdivan halkımızdır. Siyaset makamları bu küçük ama yüreği büyük insanların yaşadığı ilçeye büyüteç ile bakarlarsa seçim sonuçlarının ülkemize hangi mesajları verdiğini en güzel şekilde anlayıp görebilecektir. Türkiye genelinde 973 ilçede bağımsız belediye başkanlarının kazandığı 12 ilçe var. İlçemiz bu seferde yine ilk onlara girmeyi başarmış tarih yazmıştır. Fakat artık diyoruz ki memlekete hizmet alma noktasında da ilk onlara girmeliyiz. Bunun mücadelesini vereceğiz ve hak ettiğimiz yerlere gelmek için çok çalışacağız, çok gayret edeceğiz.

Ben bu dönem görev yapan Hasan Uzunoğlu kardeşimize de hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, bundan sonraki hayatında huzur ve mutluluklar dilerim.

Bu duygu ve düşünceler ile bizleri bu göreve layık gören, oyunu veren veya vermeyen, gerek sosyal medya aracılığıyla, gerek sözlü olarak güzel dilek ve temennilerini ulaştıran bütün hemşehrilerimizden Allah razı olsun. Hepinize çok teşekkür ederim. Dualarınızı bizden esirgemeyiniz. Emanetiniz emanetimizdir. Hepinizin hizmetkarıyız. Rabbim beni sizlere karşı mahcup etmesin. Allah yar ve yardımcımız olsun.
En kalbi selamlarımla, sa
ğ olun, var olun. Allaha emanet olun." diyerek Başkan EFE konuşmasını Dörtdivan Müftümüzün yaptığı dua ile töreni tamamladı.

Tören sonrasında Başkanımız Hamza Efe makamında tebrikleri kabul etti

 

 

Haber tarihi: 08 / 04 / 2019
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: BAŞKAN EFE'YE TEBRİK ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
Sonraki: ANKARA İŞ DÜNYASINA AİT HEMŞEHRİLERİMİZİN ZİYARETİ
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Başkan

 

 

HAMZA EFE

BELEDİYE BAŞKANI

Site İçi Arama
Haber ve Duyurular
RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN
Tarih: 24/05/2020
Bayramlar; birlik ve beraberliğimizin simgesi, en önemli kaynaşma ve dayanışma günlerimi... Devamını oku...
KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN
Tarih: 19/05/2020
Kuran’ın nazil olduğu bin aydan daha hayırlı bu gecenin size, efradı ailenize ve büt&uu... Devamını oku...
Şaban ÇELİKYÜREK vefat etti. 15.05.2020
Tarih: 15/05/2020
Aşağıdüğer Köyünden ‘’ Şaban ÇELİKYÜREK ’’ Hakk... Devamını oku...
ÇOCUKLARA RAMAZAN HEDİYESİ VERİLDİ
Tarih: 07/05/2020
Belediyemiz tarafından Corona virüsü nedeni ile evlerinden çıkamayan çocuk... Devamını oku...
AŞEVİMİZDE KAZANLAR KAYNIYOR
Tarih: 27/04/2020
Aşevimizde kazanlar kaynıyor, her gün mahalle ve köylerimizde yolumuzu gözleyen 18... Devamını oku...
RAMAZAN-I ŞERİFİNİZ MÜBAREK OLSUN
Tarih: 24/04/2020
11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerifin insanlar arasında yardımlaşma ve dayanışmayı artırmasını diler... Devamını oku...
RAMAZAN AŞEVİMİZ İLÇEMİZE HAYIRLI VE BEREKETLİ OLSUN
Tarih: 22/04/2020
Rahmet ve bereket ayı olan, içerisinde Kadir Gecesini barındıran, bizleri oruç ibad... Devamını oku...
KAPALI PAZAR YERİ DEZENFEKTE EDİLDİ
Tarih: 15/04/2020
  İlçemiz Kapalı Pazar Yeri Covıd-19 tedbirleri kapsamında dezenfekte edilerek yıkama... Devamını oku...
Ali İhsan AYÇİÇEK vefat etti. 14.04.2020
Tarih: 14/04/2020
Aşağısayık Köyünden ‘’ Ali İhsan AYÇİÇEK ’’ Hakkın... Devamını oku...
Adem GÜRDAP vefat etti. 13.04.2020
Tarih: 13/04/2020
Bayramlar Mahallesinden ‘’ Adem GÜRDAP ’’ Hakkın Rahmetine kavuştu. ... Devamını oku...

   Tüm haberler
İstatistikler
Toplam: 563869
Aktif: 4
Bugün: 361
Dün: 633
Bağlantılar

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omnportal